خانه / ویژه / هایفو تراپی درمان چروک لیفت کشیدگی صورت و ابرو

هایفو تراپی درمان چروک لیفت کشیدگی صورت و ابرو

 

با بالا رفتن سن پوست صورت چربی و استحکام خود را از دست داده و دچار افتادگی می شود. یکی از روش های جوان سازی برای سفت کردن و لیفت کردن صورت هایفوتراپی است که نیاز به جراحی ندارد و نتایج آن قابل توجه و با ماندگاری بالاست در روش های هایفوتراپی از امواج فراصوت استفاده می شود.

با همگرا کردن امواج فراصوت انرژی گرمایی بالا در زیر پوست ایجاد می شود و از این طریق بافت پوست منقبض شده و فیبر های کلاژنی بیشتری تولید می شود.

همچنین در این روش مساحت بافت همبند رو عضلات (SMAS) نیز کاهش می یابد در نتیجه افتادگی پوست درمان خواهد شد و بافت های تازه جای بافت آسیب دیده را خواهند گرفت.

 

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی درمان غیرجراحی و ایمنی با اولتراسوند است که با اثرات زمان و جاذبه بر روی پوست مقابله می‌کند. هایفوتراپی از واکنش ترمیمی خود بدن برای لیفت تدریجی و ملایم ابرو، زیر چانه و روی گردن و رفع چین و چروک ناحیه دکولته بهره می‌گیرد.

آیا هایفوتراپی را می‌توان جایگزین لیفت صورت محسوب کرد؟

آیا هایفوتراپی را می‌توان جایگزین لیفت صورت محسوب کرد؟

در هایفوتراپی لایه عمقی پایه‌ای درمان می‌شود که در جراحی زیبایی نیز به آن پرداخته می‌شود، البته نتایج هایفوتراپی به چشمگیری و تاثیرگذاری لیفت صورت نیست. با این حال هایفوتراپی جایگزین مناسبی برای جراحی به شمار می‌آید، به ویژه برای افرادی که آماده برای جراحی نیستند یا تمایل به بهبود نتایج جراحی زیبایی دارند.

تفاوت هایفوتراپی با لیزر درمانی چیست؟

تفاوت هایفوتراپی با لیزر درمانی چیست؟

هایفوتراپی از انرژی صوتی، یعنی امواج موثر اولتراسوند، استفاده می‌کند که با برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد می‌تواند از سطح پوست بگذرد و لایه‌ای عمقی را درمان کند. دیگر دستگاه‌های زیبایی غیرتهاجمی دارای این ویژگی نیستند. هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در لایه عمقی پوست می‌شود و به این ترتیب ظرف دو تا سه ماه آتی با لیفت قابل توجه بافت مواجه می‌شویم. حال آن که لیزر مبتنی بر انرژی نورانی است که نمی‌تواند در دمای مناسب در لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کند. با این توصیف لیزر درمانی معمولاً فقط پوست سطحی را درمان می‌کند. از آنجایی که هر یک از این دو تکنولوژی مشکلات پوستی خاصی را درمان می‌کند، لیزر و هایفوتراپی سازگار با یکدیگراند.

هایفوتراپی چگونه باعث تولید کلاژن می‌شود؟

هایفوتراپی چگونه باعث تولید کلاژن می‌شود؟

ترانسدیوسر انرژی اولتراسوند متمرکز را در دمای مناسب به لایه عمقی زیر پوست می‌رساند و انرژی در عمق پوست انباشته می‌شود، در نتیجه واکنشی شروع می‌شود که پی‌آمد آن تولید کلاژن است. هایفوتراپی فرایندی طبیعی، موسوم به کلاژن‌زایی را برمی‌انگیزد که ماحصل آن ایجاد کلاژن جدید است. در این روش از هیچ کرم، ژل یا سمی استفاده نمی‌شود، هایفوتراپی صرفاً بر فرایند تولید کلاژن خود بدن متکی است و به همین دلیل نتایج آن طبیعی و قابل توجه است.

هر جلسه درمان هایفوتراپی چقدر طول می‌کشد؟

هر جلسه درمان هایفوتراپی چقدر طول می‌کشد؟

طول درمان به ناحیه مورد نظر و طرح درمان بستگی دارد. هایفوتراپی صورت و گردن معمولاً ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد، حال آن که درمان ناحیه سینه حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

آیا در دوره انجام هایفو استراحت نیاز است

آیا در دوره انجام هایفو استراحت نیاز است

پس از درمان هایفوتراپی نیازی به استرحت کردن نیست. بلافاصله پس از درمان می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را دنبال کنید. هایفوتراپی مراقبت پس از درمان خاصی ندارد. استفاده از کرم مخصوص ضرورتی ندارد و کافی است از همان فراورده‌های معمول مراقبت از پوست استفاده کنید. آرایش کردن نیز منعی ندارد.

بیمار هنگام هایفوتراپی چه احساسی دارد؟

بیمار هنگام هایفوتراپی چه احساسی دارد؟

هنگام رسیدن انرژی اولتراسوند به پوست، انباشته شدن مقادیر اندک انرژی را در عمق معین حس می‌کنید که در واقع علامت شروع شدن فرایند تولید کلاژن است. سطح راحتی تمام بیماران یکسان نیست، درهر حال این حس پس از توقف اعمال انرژی از بین می‌رود.

هایفوتراپی چند جلسه است؟

هایفوتراپی چند جلسه است؟

اکثر بیماران فقط به یک جلسه نیاز دارند. البته تعداد جلسات درمان به شدت شلی و افتادگی پوست، واکنش زیستی به انرژی اولتراسوند و واکنش تولید کلاژن در بدن هر بیمار بستگی دارد؛ به برخی بیماران توصیه می‌شود که درمان را چند بار تکرار کنند. چون پوست دائماً در حال پیر شدن است، هایفوتراپی باید در آینده برای مقابله با آثار پیری تکرار شود.

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

متقاضی درمان هایفو فردی است که از شل شدن و افتادگی ملایم تا متوسط پوست خود ناراضی است و با مشکلاتی مانند افتادگی ابرو، شل شدن پوست گردن، افتادگی غبغب و ایجاد خطوط و چروک روی سینه مواجه شده است. البته بهترین روش برای اطمینان از مناسب بودن درمان مشاوره با متخصص است.

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه هایفو به بزرگی ناحیه درمان بستگی دارد.

کاربردهای هایفو تراپی

کاربردهای هایفو تراپی

 • بهبود فرم کلی صورت
 • بهبود و رفع شلی عضلات
 • جوان سازی پوست
 • سفت کردن افتادگی گونه ٬ فک و گردن
 • رفع چین و چروک های پوستی

مزایایی هایفوتراپی نسبت به دیگر روش های درمانی

مزایایی هایفوتراپی نسبت به دیگر روش های درمانی

 • برای تمام تایپ های پوستی موثر است
 • نیازی به برش و جراحی ندارد
 • با تحریک کلاژن سازی پوست را سفت و جوان می کند
 • دوره ریکاوری ندارد
 • نتایج آن بسیار خوب و قابل ملاحضه است
 • تاثیر لیفت با هایفو تا ۲ سال ماندگاری دارد

ایا هایفو در لیفت ابرو موثر است

ایا هایفو در لیفت ابرو موثر است

هایفو روش موثر

درباره دکتر

این مطلب رو هم بخونید

لیزر موهای زائد صورت وبدن

۱/ لیزر موهای زائد صورت : حداقل ۴ جلسه و خداکثر ۸ جلسه ۲/ لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *