خانه / ویژه / تیکسل روشی نوین در انجام لیفت و جوانسازی پوست

تیکسل روشی نوین در انجام لیفت و جوانسازی پوست

تیکسل یک دستگاه پیشرفته جدید است که برای درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی به کار می‌رود. این دستگاه برای انتقال مستقیم انرژی مورد نیاز به سطح پوست از یک صفحه فلزی داغ استفاده می‌کند. روی صفحه فلزی، پین‌های تیتانیومی متراکمی به نام پیرامید قرار دارند. تیکسل در موارد زیر کاربرد دارد:

سفت کردن پوست: به منظور بهبود چین و چروک، افتادگی، منافذ باز شده و اسکار آکنه.جوانسازی پوست: برداشتن لایه بیرونی پوست (اپیدرم) به منظور کاهش لکه‌ها و نقص‌های پوستی، افزایش شفافیت پوست و لایه‌برداری. آکنه‌های فعال نیز به تیکسل پاسخ بسیار خوبی می‌دهند.جذب داروها: ایجاد منافذ بسیار ریز برای نفوذ بهتر داروهای ضد لک و تحریک تولید کلاژن در پوست.

درمان تیکسل چگونه انجام می‌شود؟

درمان تیکسل چگونه انجام می‌شود؟

 

این درمان تقریبا بدون درد است و به بی‌حسی نیاز ندارد. پیش از درمان باید پوست به خوبی تمیز شده و هیچ آرایشی روی چشم‌ها و پوست صورت نباشد. قبل از شروع درمان، پوست صورت ضد عفونی می‌شود. وقتی دستگاه به دمای مناسب (حدود ۴۰۰ درجه سانتیگراد) رسید، درمان شروع می‌شود. صفحه فلزی داغ که پیرامیدهای بسیار متراکمی روی آن قرار دارند، برای مدت زمان بسیار کوتاهی روی پوست قرار می‌گیرد. این زمان آنقدر کوتاه است (بین ۶ تا ۱۸ هزارم ثانیه) که حتی پیش از اینکه عصب پوست فرصت آگاهی بیابد، فلز از روی پوست برداشته می‌شود. این صفحه فلزی ابعاد ۱ در ۱ سانتی‌متر دارد، بنابراین برای پوشش دادن کامل صورت باید تقریبا ۳۰۰ مرتبه با پوست در تماس قرار گیرد. به این ترتیب درمان کل صورت حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

 

تیکسل چگونه مشکلات پوستی را درمان می‌کند؟

تیکسل چگونه مشکلات پوستی را درمان می‌کند؟

در اثر برخورد پیرامیدها با پوست، اپیدرم تبخیر می‌شود. به این ترتیب اپیدرم جدید با شفافیت بیشتر و لکه‌های کمتر شروع به شکل‌گیری می‌کند و پوست یکدستی حاصل می‌شود.

تیکسل تاثیراتی نیز روی درم (لایه میانی پوست) دارد. گرمایی که به درم می‌رسد خون را در مناطق کوچکی لخته می‌کند. در نتیجه فیبروبلاست‌ها شروع به تولید کلاژن می‌کنند و نتایج حاصل از آن پس از سه ماه به خوبی قابل مشاهده است. تقویت کلاژن در درم سبب بهبود چین و چروک‌ها و سفت کردن پوست می‌شود.

 

ترمیم بافت پس از تیکسل چگونه است؟

ترمیم بافت پس از تیکسل چگونه است؟

به دو دلیل ترمیم بافت پس از تیکسل در مقایسه با دیگر تکنولوژی‌ها مثل لیزرCO2 فرکشنال سریع‌تر است:

در روش تیکسل، به بافت‌های اطراف ناحیه درمان آسیبی نمی‌رسد و این بافت‌ها از سوختگی در اثر گرما مصون‌اند. بنابراین بدن برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده به زمان نیاز ندارد.پین‌هایی که روی صفحات فلزی قرار دارند، هرمی شکل هستند و با نفوذ در پوست یک جای مثلثی و V شکل باقی می‌گذارند، در حالی که لیزر یک جایU شکل باقی می‌گذارد. مدت زمانی که طول می‌کشد تا بدن حفره‌های Vشکل را ترمیم کند کوتاه‌تر است.

به طور کلی اگر تیکسل روی شخص مناسبی انجام شود، نتایجی بسیار عالی به همراه دارد که با سایر تکنیک‌هایجوانسازی مانند لیزر CO2 فرکشنال قابل مقایسه است. مزیت اصلی تیکسل نسبت به دیگر روش‌ها، درد بسیار کم، دوره نقاهت کوتاه و بهبود سریع است که مطالعات علمی متعددی نیز آن را تایید کرده‌اند.

درباره دکتر

این مطلب رو هم بخونید

لیزر موهای زائد صورت وبدن

۱/ لیزر موهای زائد صورت : حداقل ۴ جلسه و خداکثر ۸ جلسه ۲/ لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *