دکتر مرتضی رضیعی  -  ن.پ : 59752  ( متخصص پوست و لیزر  44201693 - 44255557 )    
 

 • اثرات درمانی الوئه ورا

  اثر درمانی ژل الوئه ورا یا صبز زرد در بهبودی روند التهاباها و زخم های سطحی پوست

  ژل خوراكی آلوئه ورا شامل بیش از ۷۵ مواد مغذی از لحاظ غذایی و ۲۰۰ تركیب فعال ، ۲۰ نوع ماده معدنی ، ۱۸ آمینو اسید و ۱۲ نوع ویتامین است. این ژل بی نهایت مطبوع است.
  ژل Aloeحاوی گلیكوپروتئین است كه از تورم و درد جلوگیری و روند بهبود را تسریع می كند و همچنین حاوی پلی ساكارید است كه رشد و ترمیم پوست را تحریك می كند.

  در منابع دارویی فهرست مصارف آلوئه ورا تقریباً به اندازه فهرست مواد تشكیل دهنده آن طویل است.از بارزترین خواص آلوئه ورا جلوگیری از ضایعات پوستی و ترمیم آنها است .
  ژل گیاه صبر زرد بصورت موضعی برای درمان سوختگی‌های خفیف ، آفتاب سوختگی ، بریدگی ها ، آكنه و التهاب مخاط دهان كاربرد دارد. به عنوان مثال بسیاری از پزشکان بعد از لایه برداری و پاکسازی و حتی لیزر پوست ژل ها یا کرم های ترمیم کننده حاوی الوئه ورا را برای ترمیم هر چه سریعتر پوست تجویز میکنند .

  كاربرد موضعی الوژل Aloe برای استعمال خارجی ماده بی خطری است ، اما در موارد نادری سبب واكنش آلرژیك میشود. اگر پوست شما تحریك می شود مصرف آنرا ادامه ندهید.حتی در بعضی از افراد ژل خالص ان باعث تشدید خشکی پوست میشود که در این صورت مثلا برای اگزما و التهابات پوستی که با خشکی پوست همراه است بهتر است از کرم الوئه ورا استفاده شود که باعث برطرف خشکی و کاهش قرمزی و خارش پوست شود

  ژل الوئه ورا برای درمان زخمهای عمیق مؤثر نیست در ضمن مصرف ان روی زخم‌های جراحی مجاز نیست زیرا بهبود زخم‌ها را به تاخیر می‌اندازد.
  به منظور استفاده از ژل Aloe ، برگ آنرا به صورت طولی برش دهید و ژل داخل آنرا خارج سازید. سپس آنرا به صورت آزاد روی قسمت آسیب دیده بمالید. البته بعضی از افراد به ژل خالص ان حساس هستند و دچار خشکی و خارش پوست میشوند که در اینصورت موضع را سریع با اب خالی بشوئید البته ژل و یا کرم های الوئه ورا هم اکنون بصورت خالص یا بصورت ترکیبی از بعضی کرم ها در دارخانه ها تولید شرکت های داخلی و یا خارجی در دارخانه ها موجود است ولی قیمت ان بخصوص موارد خالض ان که حاوی بالای 50 درصد غلظت الوئه ورا است نسبتا گران است لذا کسانی که حساسیت پوستی به ژل طبیعی ان ندارند میتوانند برگه الوئه ورا را از عطاری ها به قیمت کم و با کیفیت بالا ( به خاطر خالص و تازه و طبیعی بودن ) تهیه و استفاده کنند ،

  البته در عطاری ها هم متاسفانه گاها نوع متفرقه و غیرمرغوب  برگه الئه ورا را میفروشند برای تشخیص نوع اصلی از غیر اصلی به رنگ برگه ان دقت کنید در نوع اصلی رنگ برگه ان یک رنگ سبز کم رنگ است که در ان رگه های کوچک کم رنگی دیده میشود وقتی برگه ان برش زده میشود یک ژل شفاف بی رنگ از ان خارج میشود و مالیدن این ژل روی پوست اثر مرطوب کنندگی دارد  ولی در نوع غیر مرغوب رنگ برگه ان سبز پررنگ  است و رگه های کوچک بی رنگ در روی ان دیده نمیشود و مالیدن ژل داخل ان روی پوست نه تنها پوست را مرطوب نمی کند بلکه  پوست را خشک میکند و برای کسانیکه اگزما و خشکی پوست دارند باعث بدتر شدن اگزما میشود  واصولا اثرات درمانی نوع اصلی الوئه ورا را ندارند. در نوع اصلی الوئه ورا را در اب و هوای گرم و بسیار افتابی کشت میدهند ، اغلب الوئه ورا تقلی انهایی هستند که در گل خانه کشت داده شدند و معمولا برگه های ان کوچک تر و باریک تر است و رنگ برگه ان هم سبز تیره است. متاسفانه به علت خواص بسیار زیاد این گیاه ( البته نوع اصلی ) خیلی ها بفکر سود جویی افتادند و در گل خانه ها این گیاه را پرورش میدهند و به جای نوع اصلب با قیمت بالا میفروشند . واقعا الوئه ورا همانند عسل شفا بخش است و در طب قدیم که داروهای شیمیایی جدید وجود نداشت بسیاری از بیماران را با عسل ، الوئه ورا ، سیر وو....درمان میکردند  .

    در هر حال  کسانیکه به ژل طبیعی ( نوع مرغوب ان )  حساسیت دارند ( قرمزی یا خارش ویا خشکی پوست ) میتوانند کرم های الوئه ورا را از داروخانه ها تهیه کنند که البته کرم های که ماده اصلی ان الوئه ورا باشد و غلظت الوئه ورا ان هم زیاد باشد اکنون فقط کرم های خارجی چنین مشخصاتی را دارند . در صورتیکه دچار قرمزی یا خارش یا خشکی پوست دارید میتوانید روزی دوبار از کرم الوئه ورا استفاده کنید و البته پزشکان بعد از لایه برداری پوست مثل پیلینگ یا میکرودرم ویا لیزر ژل الوئه ورا را تجویز و توصیه میکنند چون باعث ترمیم سریعتر پوست میشودنتیجه اینکه کرم الوئه ورا اثر ضد خشکی بیشتری دارد و ژل ان اثر ترمیم کننده بیشتری دارد

  هایفو دابلو HIFU THERAPHY

  هایفو لیفت کشیدگی صورت بدون درد بدون جراحی

  هايفو تراپي متد نوین لیفت یا کشیدگی صورت بدون جراحی هايفو اخرين تكنولوژي سيستم ضد چروك و خصوصا كشيدگي و ليفت صورت هست و سال ٢٠١٠ توليد شده و يكسال هست كه ايران وارد شده و از اغلب پزشكان دوست و همكار متخصص پوست كه پرسيدم گفتند كه اغلب مراجعين در اين يك سال اخير از هايفو بطور نسبي راضي هستند و درصد رضايت از اين ليزر نسبت به ساير ليزرهاي چروك مثل ار اف سوزني فراكشنال و ليزر سي او تو فراكشنال و ساير ليزر هاي ديگه ( افيرم - RF و ... ) بالاتره علاوه بر تاثير ضد چروك ، چون عمق نفوذش خيلي بالاست ( تا غلاف عضله زير پوست هم نفوذ ميكنه ) باعث ليفت و كشيدگي صورت هم ميشه لذا بنده هم اذر ٩٣ دستگاه هايفو را خريداري و در مركز ليزر پوست مو مرزداران ، غرب تهران نصب شده و تاكنون براي تعداد زيادي از مراجعين هم انجام شده و اغلب راضي هستند علت رضايت هم اولا تاثير خوب و سريع ان علاوه بر چروك روي ليفت و كشيدگي پوست و عضله زير پوست هست و ثانيا تك جلسه اي هست و نياز به جلسات مكرر نداره ( ماندگاري اثرش هم يك و نيم تا دو سال است ) و ثالثا قرمزي و سوختگي بعد از ساير ليزر ها مثل CO2 فراكشنال در اين ليزر وجود نداره ، لذا فرد راحت به كارش ميرسه - فقط بهتره ترجيحا توسط پزشك انجام بشه و يك ساعت هم رو پوست كار انجام بشه اين سيستم ليزر نيست در واقع از سيستم سونو گرافي استفاده شده ( اولترا سوند ) لذا بشرط انكه توسط پزشك انجام بشه بي عارضه هست ، اينكه توسط پزشك انجام بشه علتش اينه كه شخص انجام دهنده بايد موقعيت اعصاب زير پوست را بايد بشناسه و چون عمق نفوذ هايفو زياد است اگر شخص يا اپراتور انجام دهنده ناشي باشه ممكنه رو قسمتي از پوست امواج را ساطع كنه و باعث قطع عصب و فلج قسمتي از عضلات صورت بشه